Babagúz

2020\01\24

Bemutatjuk márkanagyköveteinket: Urbán-Váradi Alexandra, a For Her bloggere

A nemrég megjelent Budapest gyerekkel slow&green térkép márkanagykövetei mind ugyanazt vallják: a magyar főváros tele van izgalmas, felfedezésre váró helyszínekkel, melyek gazdagabbá tehetik a családok életét. Fajátszóterek, legurulós dombok, kedves kis kávézók: csupa olyan hely került a Babagúz gondozásában megjelent Budapest gyerekkel térképre, amely a lassú gyermekkor legszebb helyszíneit adja.

Interjúnkban a térkép márkanagykövetét, Urbán-Váradi Alexandrát, a For Her blog íróját kérdeztük kedvenc budapesti élményeiről és arról, hogy mi lenne nekik a családi álomutazás.

 blue-04.jpg

 

A Budapest gyerekkel térkép fő üzenete, hogy a családdal töltött idő érték. Mit gondolsz erről?

 

Abszolút egyetértek ezzel. Egyúttal azt gondolom, hogy nem feltétlenül az a fontos, hogy minél izgalmasabb helyre menjünk együtt, hanem az, hogy együtt legyünk és egymásra figyeljünk és valóban minőségi legyen az az idő, amit együtt töltünk. Sokszor lehet, hogy egy program, vagy egy hely, nekünk felnőtteknek nem tűnik annyira érdekesnek, de a gyerekek meg imádják: nem az a legfontosabb, hogy mit csinálunk, hanem hogy együtt tegyük.

 

Milyen jellegű helyekre jártok szívesen a gyerekeiddel, az ovis Lilivel és testvérével, Vincével?

 

Azokat a helyeket szeretjük, ahol sokat mozoghatnak a gyerekek, rohangálhatnak, ugrálhatnak szabadon, így egyértelműen a játszóterek a kedvencek, vagy ha az időjárás nem teszi lehetővé, akkor játszóházak.

 

Érzel abban különbséget, hogy mennyire könnyen vagy bátran indultál el egy vagy két gyerekkel, illetve kezdő anyukaként vagy most?

 

Abszolút! Két gyerekkel elindulni azért mégiscsak tovább tart, mint eggyel, meg több dologra kell figyelni, hogy ne maradjon otthon.

 

Mi az, amit mindig magaddal viszel a táskádban, amikor családi programra indultok?

Víz mindig van nálunk, mert sokat isznak a gyerekek, illetve általában van egy kis nasi is. Nedves törlőkendő arra az esetre, ha valamivel összekoszolnák magukat, de nincs lehetőség megmosakodni, illetve legalább egy váltás felsőt/nacit is szoktam vinni, bár ez néha lemarad. 

 

Nagyon kedveljük oldaladon, a For Her blogon és az ehhez tartozó Instagram felületen és Youtube oldalon, hogy őszinte és valós képet mutatsz a családi életről (is). Mesélsz nekünk egy igazi "real mom" budapesti élményt?

 

Elég sok ilyen sztorim van. Nyilván klasszikus és szinte mindenkivel előfordult már, hogy télen mindenki kabátban, beöltözve, indulásra készen áll az ajtóban és ekkor rakja tele a pelust a kicsi. :D Amúgy meg a kislányom, Lili, igazi nagydumás kiscsaj, elég gyakran szórakoztatja a tömegközlekedési eszközök utazóközönségét különböző aranyköpésekkel.

 

A térkép márkanagyköveteként a Múzeumkert játszóterét ajánlottad, ami nekünk is nagy kedvencünk! Milyen ez a hely? 

 

Nem az a klasszikus játszótér, hiszen nagyon különlegesek maguk a játékok is, egyáltalán nem szokványosak: a steampunk gőzfűrészüzem, ami a mászóka és a csúszda, aztán a lóvasút és hát a gyerekek kedvence, az üveggolyóautomata.

 

 

Van-e ötleted arra, hogy mit fedeztek fel Budapesten, amikor kicsit nagyobb lesz Lili és Vince?

Nyilván vannak még olyan helyek, ahova a korukból adódóan nem mentünk el még velük, szóval rengeteg felfedezni való vár még minket, pl. nagyon szeretnénk majd elmenni velük a Szemlő-hegyi barlangba is, ha nagyobbak lesznek. 

 

A Budapest gyerekkel térképet a Babagúz családi utazáskönnyítő szolgáltatóval hoztuk létre. Az interjú végén mesélj kérlek arról, hogy ha bárhova utazhatnátok a családdal, nektek mi lenne a tökéletes családi utazási célpont?

 

Egyszer mindenképpen szuper lenne elmenni velük Disneylandbe, azt biztosan nagyon élveznék.

 

 

térkép utazás gyerekkel világjáró családosok babagúz bérelni menő gyerekholmi bérlés budapest gyerekholmi kölcsönzés tippek utazáshoz slow&green budapest gyerekkel

2020\01\21

ÍGY CSINÁLJÁK A PROFI ANYUKÁK: TÉLEN IS BABAKOCSI

Ezt tedd a zsebedbe, ha babával indulsz sétálni a hidegben – tuti tippek Nyári Fruzsitól, a családi utazások szakértőjétől

shutterstock_1213024123_m.jpgFotó: shutterstock

 

  1. Tél van - milyen babakocsival érdemes hóba vagy jeges útra indulni?

 

Hóban kifejezetten jó szolgálatot tesznek a fix túrakerekes futóbabakocsik. A legjobban bevált márka kínálatunkban a BOB Utility, olyan, mint egy traktor, mindenen átmegy. Erdei sétákra és nagy hóban is garantáltan ezek a babakocsik lesznek a legjobb útitársaink. Ha síelni megyünk, és tudjuk, hogy a nagymama napközben a hóban fogja tologatni a babánkat, akkor béreljünk neki egy futóbabakocsit bundazsákkal. Garantáltan nagy szundi lesz a jó levegőn.

rinyu_zsuzsanna.jpgFotó: Rinyu Zsuzsanna

 

  1. Hogyan téliesítsék a szülők a meglévő babakocsit?

 

Érdemes lehet defektfolyadékot tetetni a babakocsi kerekébe, ha felfújható kerekű, mert a lehulló termések gyakrabban lyukasztják ki a kerekeket, ha erdősebb részen lakunk. Ezen felül praktikus lehet beolajozni a babakocsit a kerékrésznél, illetve ahol összecsukódik, mert a hidegben szorulhatnak ezek a részek.

 

A legfontosabb pedig a láthatóság, mivel korán sötétedik. Használjunk a vázra helyezhető bringalámpákat, öntapadós fényvisszaverő csíkokat, küllőre helyezhető fényvisszaverőt, vagy akár tegyünk kis utasunkra fényvisszaverő mellényt is. Ezen felül még az is szuper, ha mi magunk is viselünk fényvisszaverő apróságokat. Természetesen a komfort és hideg idő miatt egy bundazsákot mindenképp szerezzünk be babánk számára és az esővédő hasznos ködös és havas idő esetén.

 

  1. Milyen extra dolgokat pakolsz be, amikor télen indulsz a gyerekkel játszótérre vagy hosszabb kinti sétára?

 

Száraz és melegítős dolgokat szoktunk vinni, például a nyári vizes kulacsot lecseréljük forró teával teli termoszra. Száraz váltásruha is van nálunk általában, mert a hóban gyakran átázunk illetve bundazsák vagy takaró is szokott nálunk lenni.

 

Mondok egy igazi titkos tippet is: extra hideg időben kis kézmelegítő zsákokat is vihetünk magunkkal, amit kesztyűbe vagy zsebbe is lehet tenni. Ezek zselések, aktiválni kell és melegen tart minket, ha nagyon fázunk. Nagyon fázós gyermekkel igazi életmentő!

 

 cseri_szilvia.jpgFotó: Cséri Szilvia

Ami még jól jöhet + rájuk kattintva beszerzési helyek 

 

Defekt folyadék

Mindent tudó wd40 az olajozáshoz

Szilikonos bringa lámpa

Kézmelegítő tasak

Impregnáló spray

Bundazsák

Fényvisszaverő csík

Fényvisszaverő gyerekmellény

 

babakocsi utazás gyerekkel világjáró családosok babagúz bérelni menő gyerekholmi bérlés budapest gyerekholmi kölcsönzés tippek utazáshoz síelés gyerekkel

2020\01\16

Gyerekkel repülni WizzAir járaton

Manapság egyre népszerűbbek a fapados járatok az utazók körében, ami nem véletlen. Ezeknek a légitársaságoknak köszönhetően kinyílt a világ, és sokkal több helyre juthatunk el. Családosként még fontosabb szempont az ár, hiszen nem mindegy, hogy mennyiért tudunk eljutni valahova több személlyel. Sok olyan kérdés van azonban, ami a kisgyerekes családokat foglalkoztatja, vagy ami felmerül bennük utazás előtt. Ezekre a kérdésekre kerestük a választ. A WizzAir kommunikációs menedzserével, Radó Andrással beszélgettünk. Nézzük tehát, mik azok, amiket kicsi gyermekekkel való repüléssel kapcsolatban tudnunk kell.  

img_3017.JPG

14 éves kor alatt a gyerekek mindenképpen legalább az egyik szülő mellett ülnek. A 2 évesnél fiatalabb gyerekeknek infant jegyet kell venni, azonban fontos tudnivaló, hogy ha egy család 2 olyan gyerekkel utazik, akiknek infant jegyük van, őket biztosan szét fogják ültetni. Ennek biztonsági okai vannak, hiszen egy 3-as sorhoz 4db oxigénmaszk tartozik, így vészhelyzet esetén nem jutna mindenkinek maszk. Amennyiben szeretnénk, hogy a gyerek (repülőre felvihető) autósülésben utazzon, akkor külön jegyet kell vásárolni. Egyéb esetben sem az autósülést, sem a babakocsit nem kell előre megjelölni. A repülőre felvihető autósülés fő kritériuma, hogy menetiránynak háttal beköthető és a repülő biztonsági övével is rögzíthető legyen. Fontos tudni azonban, hogy ez a lehetőség csak utazómagasságon áll rendelkezésre. Fel- és leszállásnál, illetve amikor a biztonsági övek becsatolására figyelmeztető jelzés világít, akkor ki kell venni a gyereket az ülésből, és ugyanúgy a szülő ölében, a bébiövvel kell bekötni. 2 éves kor fölött a gyerek mindenképpen külön ülésen utazik.

img_3223.jpg

1 db babakocsit az összes tartozékával együtt ingyenesen feladhatunk. Ha van elég hely a fedélzeten, akkor direkt erre a célra tervezett babakocsit (ami elfér a fej fölötti tárolóban – erről egy igen jó összefoglalót találhattok itt) felvihetjük magunkkal. Az utasok nagyjából felének lehetősége van a fedélzetre a fej fölötti tárolóba csomagot felvinni. Amennyiben a priority szolgáltatás keretében az összes ilyen hely elkel, a babakocsit akkor is ingyenesen tudjuk magunkkal vinni, ám ebben az esetben be fog kerülni a gép csomagterébe és a célállomás repülőterén vagy a gép mellett a személyzettől, vagy a poggyászokkal együtt kapjuk vissza. Ha tehát ragaszkodunk hozzá, hogy végig velünk legyen, akkor érdemes a priority szolgáltatást megvásárolnunk. Ez a szolgáltatás részben automatikusan jár 2 éves kor alatt, ami azt jelenti, hogy jogosultak vagyunk az elsőbbségi beszállásra, nem kell sorban állnunk. Figyeljünk azonban arra, hogy a nagyobb bőrönd felvitele nem magától értetődően jár vele. Tehát ha a 40x30x20 cm-nél nagyobb poggyászt szeretnénk magunkkal vinni, akkor javasolják az elsőbbségi szolgáltatás megvásárlását. Az előbb említett kisebb méretű kézipoggyász minden gyereknek automatikusan jár, a 2 év alattiaknak is. Nagyobb poggyászt vásárolhatunk 10, 20, illetve 32 kg-sat, de fontos tudnunk, hogy nem kell mindkét útra ugyanakkora bőröndöt fizetnünk. Sokan ugyanis hazafelé sokkal több poggyásszal jönnek, így elég lehet csak hazafelé nagyobb poggyászt vásárolni.

img_3233.jpg

Pelenkázási lehetőség természetesen van a gépen. Érdemes lehet megfogadnunk azt a tanácsot, hogy inkább a hátsó mellékhelyiségeket vegyük igénybe, mert ott 2 mosdó van, így hamarabb sorra kerülünk. Miután a gyereket tisztába tettük a lehajtható pelenkázón, a pelenkát vigyük ki a légiutaskísérőknek, hiszen ezeket bezacskózva külön hulladékként kezelik.

Az étkezéssel kapcsolatban első körben nézzük a szoptatást. Természetesen ehhez sehova nem kell elvonulni, a hivatalos állásfoglalás szerint „szoptassatok bátran úgy, ahogy bárhol máshol tennétek”. A szoptatás a repülés során nem csupán az éhségérzet csillapítására, vagy szomjoltásra szolgál, hanem arra is, hogy a légnyomás változás kapcsán kialakuló fülfájást megelőzze, vagy csökkentse. Így minket, és a körülöttünk ülő utasokat is megkímélhet a gyereksírástól.

Olyan gyerekek esetében, akik tápszert vagy bébiételt fogyasztanak, bármikor igényelhető forró víz. A gépen mikrohullámú sütő nincs, így ezen a módon nem tudunk ételt melegíteni.

Arra a kérdésünkre, hogy kisgyerekkel a repülő melyik részén érdemes leginkább utaznunk, azt a választ kaptuk, hogy a gép hátsó részében egyrészt közelebb vannak a mosdók, másrészt jobban ringat a gép, talán könnyebben meg tudnak nyugodni.

Sporteszközöket, mint például rollert, vagy kismotort nem tudunk ingyenesen feladni. Vagy sporteszközként regisztráljuk őket, vagy ha elférnek a bőröndünkben, akkor abba betehetjük őket. Fontos információ még, hogy amennyiben a babakocsit zsákban adjátok fel, semmi mást ne pakoljatok a zsákba a babakocsi mellé.

img_3229.jpg

A gyerekekhez igen pozitív hozzáállást tapasztaltunk a WizzAir részéről. Szó szerint idézve: „Egy gyerek mindig legyen gyerek. Az utasok többségének vagy van, vagy lesz gyereke, így nem okozhatnak gondot. Lehet sétálni, stewardesekkel lehet beszélgetni, lehet tőlük kérdezni, nagyon sokat tudnak a repülőgépek működéséről.”

A cikkben szereplő információkat youtube csatornánkon interjú formájában is megnézhetitek, erre a linkre kattintva.

 

2020\01\15

Itt a mamik új kedvence: ezzel a járgánnyal könnyebb a városi séta

A hónap terméke: MicroTrike

Nyári Fruzsina, a családi utazások szakértőjének ajánlásával

 

Így találtunk rá:

Írországba utaztunk, amikor a budapesti reptéren megláttam egy különös, háromkerekű járgányt, amin egy anyuka tolta a kisfiát. Nagyon gyorsan tudtak haladni vele a terminálon belül, így hiába siettem utánuk, gyorsan eltűntek a szemem elől. Vadul kezdtem a neten keresni mi lehet ez a csodabogár, de nem találtam, majd egyszer csak feltűnt az anyuka újra. Ekkor már a vállára akasztva volt a járgány. Odaszaladtam, hogy mi ez és honnan lehet beszerezni, mert az én gyerekem babakocsiba már nem akar ülni („mert ő már nagyfiú”), de több napos városnézéseken elfárad és cipelhetjük kézben vagy a nyakunkba, így szuper segítőtárs lehetne nekünk is. Kiderült: a háromkerekű csoda neve Micro Trike.

microtrike9kicsi.jpg 

 

Mi kell róla tudni?

Micro márkát külföldön biztosan, de már itthon is egyre szélesebb körben ismerik. Svájci márkákhoz híven a MICRO is megbízható, prémium minőségű és szervízháttérrel rendelkezik Budapesten is. A rollerekről ismert igazán a márka, hiszen ők voltak az elsők, akik háromkerekű rollert készítettek, illetve igazán strapabíró örök darabokat gyártottak első perctől.

 

Mit tud, amit más nem?

Magyarországon nem ismert a MicroTrike, pedig praktikus kis eszköz, hiszen a normál triciklihez képest kisebb helyet foglal, csomagtartóba könnyedén elfér lapra csukva, két mozdulattal összecsukható és kinyitható, ezért utazásnál és hétköznap is hasznos társ lehet. A koncepcióról érdemes tudni, hogy rendkívül mozgékony kis darab, hiszen három gumikerékkel rendelkezik, és az első kerék enyhén döntött szögben kanyarodik, így hihetetlenül fordulékony, mozgékony darab. A gyerekek számára lábtartó és kormány van, a szülők számára állítható hosszúságú tolókar. Extra magas apukáknak, nem kifejezetten kényelmes, hiszen maxiumumra húzva is alacsonynak érezhetik, de rövid sétákra nekik is jobb megoldás lehet, mint a gyermek kézben vagy nyakban cipelése.

 img_0238.jpg

Mire figyeljünk?

Mivel a MicroTrike nagyon fürge és mozgékony jármű arra érdemes figyelni, hogy ha nagyon tempósan sétálunk vele, akkor küszöbnél, padkánál fokozottan figyeljünk a gyerkőcre, mert ha elbambul és nem kapaszkodik, akkor ki tud billenni és le tud pottyanni. Ennek elkerülésére biztonsági övet tudunk használni. Ezen kívül nyári időszakban a napvédelemre kell még figyelni, hiszen napellenzővel nem rendelkezik, így sapka, napkrém ajánlott utcai használatnál.

 

Mennyi idős gyermek használhatja?

18 hónapos kortól használható, amig a gyermek a 15 kg-os súlyt el nem éri, ez megközelítőleg 3-4 éves kor.

 microtrike7.jpg

Vásárlás vagy bérlés?

Ha hétköznap gyermekünk bringázik, rollerezik vagy babakocsizik, akkor mindenképp alkalomszerűen érdemes kibérelni városnézéshez, hiszen fogyasztói ára 30.000-35.000 Ft körül mozog, ami felesleges pénz kidobás lehet, ha nem használjuk ki megfelelően. De jó szívvel ajánljuk állandó használatra is, mivel fém alkatrészekkel van ellátva, tartós, megbízható darab hosszú távon is. A normál tricikliktől eltér abban, hogy nincs a gyerekek számára kialakított pedál, de tapasztalataink szerint sok-sok tricikli nem is használható tekerve, mert a gyerekek lába nem ér el vagy olyan nehéz tekerni, hogy csak lábtartónak használják a pedált.

 

Miért szeretjük?

Praktikus, kicsire összecsukható családi kedvenc!

Mert végre vége a fájó deréknak a sok karban cipeléstől, hiszen a gyerekek szívesen cirkálnak vele egy bevásárlás vagy hosszú városnézés során is.

 microtrike8.jpg

Extra tipp:

Érdemes beszerezni egy pocket trailer-t vagy bármilyen madzagot, karabinerrel kombinált pántot, hogy összecsukás után a hátunkra, vállunkra vagy akár a hátizsákunkra kössük.

 

Béreljétek ki és vigyétek el magatokkal városnézéshez, vagy próbáljátok ki vásárlás előtt, hogy csak akkor legyen a tiétek, ha valóban megszeretitek és szükségetek van rá.

Kimondottan gurulós járgányokról készítettünk egy vlogot, amiben szerepel a MicroTrike is. Ezt a videót itt tudjátok megnézni. 

 

2020\01\15

Bemutatjuk márkanagyköveteinket: Bitay Andi

A nemrég megjelent Budapest gyerekkel slow&green térkép márkanagykövetei mind ugyanazt vallják: a magyar főváros tele van izgalmas, felfedezésre váró helyszínekkel, melyek gazdagabbá tehetik a családok életét. Fajátszóterek, legurulós dombok, kedves kis kávézók: csupa olyan hely került a Babagúz gondozásában megjelent Budapest gyerekkel térképre, amely a lassú gyermekkor legszebb helyszíneit adja.

Interjúnkban a térkép márkanagykövetét, Bitay Andit, a Maison blog íróját kérdeztük, aki óvodás kisfiával, Dáviddal új nézőpontból fedezi fel Budapestet.

andi.jpg

A Budapest gyerekkel térkép fő üzenete, hogy a családdal töltött idő érték. Mit gondolsz erről?

 

Bizonyított tény, hogy amikor az emberek életútjuk végén visszatekintenek, akkor az életminőséget első sorban a kapcsolataik határozzák meg. Számomra fontos, hogy legyenek saját szeretett tevékenységeim, de az első helyen mindig a kisfiam, a család áll és velük igyekszem minél több minőségi időt tölteni. 

 

 82174497_1388859161311102_4151514297391906816_n.jpg

Park, játszótér, közösségi pontok - Budapest rengeteg lehetőséget rejt. Ti milyen jellegű helyekre jártok szívesen kisfiaddal, Dáviddal?

 

Olyan helyekre, ahol sokat tud mozogni és hangoskodni! Zárt helyre ritkán visszük, bár a korral egyre javul a helyzet :) 

 

Mi az, amit mindig magaddal viszel a táskádban, amikor családi programra indultok?

 

A kulacs vízzel töltve a legfontosabb. Ez télen, nyáron velem van. Illetve mindig van nálam néhány pici játék, amivel le tudom foglalni, ha várakozni kell, például textilből készült mini főzőkészlet. 

 

Az elmúlt időszakban a minimalista és tudatos élet igazi szakértője lennél. Milyen tippet adnál a családi kirándulásokra vagy programokra azoknak, akik szeretnék ebbe is integrálni a tudatos szemléletet?

 83443068_2461701877413255_7797687175142703104_n.jpg

Szerintem a legfontosabb, hogy felkészülten vágjunk neki ezeknek az utaknak. Legyen egy kényelmes hátizsákunk, amiben minden elfér és még átlátható marad, ne kelljen sokat kutatni benne. Ebbe bele szoktam pakolni a kulacsunkat, fémszívószálat, törlőkendőket, vékony takarót, saját evőeszközt és valami harapnivalót. 

 

A térkép márkanagyköveteként a Károlyi-kertet és játszóterét ajánlottad, ami nekünk is igazi kedvencünk! Milyen ez a hely? 

 

Számunkra ez egy kis oázis a belváros közepén. Itt végre szabadon engedhetjük a gyereket, aki játszóterezhet, homokozhat, rohangálhat, közösen gyönyörködhetünk a rendezett növényzetben, van nyuszi, könyvek és a közelben néhány kávézó vagy étterem, ahonnan nyáron el is hozhatjuk az ebédet, hogy a parkban megegyük. Ez egy szuper pihenőpont a múzeumozások vagy belvárosi séták közben. 

 

Van-e valami, amit már tervezgetsz a budapesti programok közül akkorra, amikor Dávid kicsit nagyobb lesz?

 

Budapesten még nem voltunk vele strandon vagy uszodában, de talán idén nyáron megpróbálkozunk egy ilyennel.

 

A Budapest gyerekkel térképet a Babagúz családi utazáskönnyítő szolgáltatóval hoztuk létre. Az interjú végén mesélj kérlek arról, hogy ha bárhova utazhatnátok a családdal, nektek mi lenne a tökéletes családi utazási célpont?

 82108086_2587964401485041_8637509012729888768_n.jpg

Mi Olaszországba szeretünk utazni és erre az évre is ezt tervezzük. Nem vagyunk az a tengerparton ücsörgő család, inkább a városokat szeretjük felfedezni, kicsit belekóstolni a helyiek életébe, múzeumba járni, épületeket fotózni és finomakat enni. Ez nagy kihívás volt pici gyerekkel, pár hajszálam biztos kihullott ezeken az úton, de az emlékek mindig szépek maradtak. Annak ellenére, hogy alapvetően inkább melegebb országba szeretünk utazni, egyszer szívesen megnéznénk a hidegebb északot, Dániát, Finnországot vagy akár Izlandot is. Csak addigra Dávid öltözzön önállóan :)  

 

süti beállítások módosítása